kremy pod oczy

Jak rozpoznać dobry krem pod oczy?

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i wymaga szczególnej ochrony, dlatego należy ją regularnie nawilżać i zabezpieczać używając skutecznych kremów. Rynek kosmetyczny obfituje w różnorodne kremy pod oczy, które mają redukować zmarszczki i opuchliznę. Jak jednak rozpoznać dobry preparat i czym się kierować dokonując wyboru?

Naturalny skład zapewnia bezpieczeństwo

kremy pod oczy

Wysokiej jakości krem pod oczy odznacza się przede wszystkim bezpiecznym, sprawdzonym składem. Nie musi to oznaczać, że opis na etykiecie będzie krótki, warto jednak zwrócić uwagę na użyte składniki oraz ich jakość. Naturalne ekstrakty i oleje są bezpieczne dla skóry oraz skuteczne, kremy bogate w substancje pochodzenia naturalnego cechuje zazwyczaj wyższa jakość. Dobry krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinien posiadać jak najmniej konserwantów i jak najwięcej składników odżywczych.

Substancje o działaniu przeciwzmarszczkowym

Wybierając krem pod oczy, należy zwrócić uwagę na obecność witamin i składników, które rozświetlają cienie i wygładzają skórę. Dobry krem pod oczy na zmarszczki może na przykład zawierać witaminę C, rutynę, świetlik czy wyciąg z kasztanowca. Typowo przeciwzmarszczkowe kremy pod oczy powinny być bogate w wygładzające peptydy, ceramidy czy retinol. Wybierając przeciwzmarszczkowy krem pod oczy, należy również zwrócić uwagę na obecność filtrów UV i UVA. Filtr zabezpieczy wrażliwą skórę wokół oczu przed niszczącym działaniem promieni słonecznych. 

Szukając odpowiedniego kremu pod oczy, zwróć więc uwagę na jego skład, w szczególności na:

  • obecność substancji aktywnych pochodzenia naturalnego,
  • użyte konserwanty,
  • zawartość cennych witamin i wyciągów roślinnych,
  • filtry UV i UVA.