ochrona przeciwsłoneczna

Dlaczego warto stosować filtry przeciwsłoneczne?

Filtry przeciwsłoneczne to najbardziej popularne kosmetyki w upalne dni lata. Warto jednak pamiętać, że promienie słoneczne docierają do skóry również jesienią czy zimą, a ochrona przeciwsłoneczna powinna być stosowana systematycznie przez cały rok, o czym niestety wiele osób zapomina.

Jak wybrać najlepszy krem z filtrem?

ochrona przeciwsłoneczna

Kosmetyki zawierające filtr spf mają na celu ochronę skóry przed działaniem promieni słonecznych, a także minimalizowanie ryzyka oparzeń słonecznych czy podrażnień. W dłuższej perspektywie kremy z filtrem chronią skórę przed negatywnym skutkiem promieniowania UV (również przed nowotworami), a także zapobiegają nadmiernemu starzeniu się skóry. Wybierając krem z filtrem warto jest zwrócić uwagę na rodzaj filtra (mineralny czy chemiczny), a także potencjalną ochronę (oznaczoną numerkiem i skrótem SPF). Polecany jest przede wszystkim krem z filtrem spf 50, który doskonale sprawdzi się zarówno dla dzieci, jak i dla osób dorosłych.

Tutaj, dostępna jest oferta kremów z filtrem.

Najważniejsze zasady dotyczące stosowania filtrów SPF

Ważną zasadą jeśli chodzi o filtry przeciwsłoneczne, jest fakt, że należy nakładać je na skórę w odpowiedniej ilości – najlepiej około 2 g kremu na 1 cm2 skóry. W przypadku kobiet, nawet gdy korzystają one z kosmetyków kolorowych (podkład czy puder), które zawierają filtry, warto jest nałożyć odpowiedni krem z filtrem 50 również pod makijaż, celem zachowania jak najlepszej ochrony przed promieniowaniem UV. Warto również pamiętać, że nawet wodoodporny filtr spf 50 mysi być powtórnie aplikowany co jakiś czas, a po kąpieli czy wytarciu się ręcznikiem należy powtórzyć jego nałożenie na skórę.