USG piersi Białystok

Jak ubrać się do ginekologa?

Regularnie wizyty u ginekologa powinny być odbywane przez wszystkie kobiety. Niestety, duża część pań nie robi tego. Przyjmuje się, że co najmniej raz w roku kontrola u tego specjalisty jest konieczna, a podczas niej powinno zostać wykonane badanie cytologiczne oraz USG piersi.

Co włożyć na wizytę u ginekologa?

Młode dziewczyny nierzadko obawiają się wizyty u ginekologa. Zwłaszcza jeśli jest to pierwsze tego typu spotkanie. Nic dziwnego, dla młodych kobiet może być ono nieco krępujące. Warto odpowiednio przygotować się do takiej wizyty, aby czuć się nieco bardziej komfortowo. Przede wszystkim, jeśli chodzi o strój – powinno się ubrać coś, co łatwo można zdjąć. Lepiej wybrać sukienkę lub tunikę na przykład zamiast kombinezonu. Warto pozbyć się zbędnego owłosienia w okolicy miejsc intymnych oraz przed wejściem do gabinetu, podmyć się po podróży.

USG piersi Białystok

Czy USG piersi może być bolesne?

Często kobiety obawiają się, że badania u ginekologa będą ich bolały. Tymczasem badanie ginekologiczne nie powinno być bolesne. Jeśli jest się przed okresem, czasem można odczuwać dyskomfort na przykład w trakcie USG piersi Białystok, ponieważ są one nabrzmiałe. Oczywiście, jeśli kobieta ma duże zmiany w piersiach również może odczuwać ból podczas takiego badania.