Piercing septum

Kolczykowanie ciała to świetny sposób na wizerunkową metamorfozę. Kiedy chcemy, by ta była jak najbardziej spektakularna, a co za tym idzie również zauważalna, przekłucia najczęściej lądują na naszych twarzach. Wierni fani piercingu na pewno wywęszyli, że coraz popularniejszym jest mieć kolczyk …w nosie.

Masz nosa do piercingu?

Oczywiście nie mamy na myśli ignorowania przekłucia, a już na pewno nie tego świeżego. Każda taka ozdoba ciała wymaga starannej pielęgnacji, o której prawidłowym wykonywaniu na pewno poinformuje piercer. Klasyczny nostril, czyli piercing wykonany w płatku nosa, coraz częściej ustępuje miejsca septum. Septum piercing jest umiejscowiony w przegrodzie nosowej, zaraz za chrząstką czubka naszego nosa.

Mimo, że miejsce wykonania kolczyka septum nosi wdzięczną nazwę “sweet spotu”, podczas wykonywania przekłucia najprawdopodobniej pojawią się łzy. Uspokajamy – nie oznacza to, że kolczyki septum to najbardziej bolesny rodzaj przekłucia – płacz to jedynie naturalna reakcja naszego organizmu. Szlochanie podczas samego zabiegu może zrekompensować fakt, że w porównaniu do innych rodzajów przekłuć, septum goi się stosunkowo krótko. Niewielki kanał przekłucia powinien sprawić, że proces gojenia nie potrwa dłużej niż dwa miesiące – wielu piercerów poleca poczekać jeden dodatkowy, po którym możemy szaleć z wymianą kolczyków. Zainteresowany? Kliknij po więcej na https://crazyneedles.pl/kategoria/septum.

Podkowa na szczęście? Opcji jest kilka.

Gotowe na zmianę biżuterii przekłucia cieszą najbardziej. Kolczyki septum mogą spełniać nie tylko nasze estetyczne wymagania. Dobrze dobrany rodzaj kolczyka to gwarancja wygody, a te wykonane z tytanu lub stali chirurgicznej, to najlepszy wybór, aby uniknąć alergii.  Dla lubiących częste zmiany idealnym będzie kolczyk typu clicker, którego zdejmowanie i zakładania jest wyjątkowo proste.

Podkowa to coś dla fanów tradycyjnego piercingu i tych, którzy muszą czas swój kolczyk uniewidocznić. Niezależnie od tego, jakie kolczyki septum wybierzemy, zawsze warto zaopatrywać się w nie w zaufanym miejscu, w którym można poddać je dodatkowo zabiegowi sterylizacji.