Pedicure japoński

W sezonie wiosennym i letnim, gdy nosimy odkryte buty, zależy nam, by nasze stopy dobrze się prezentowały i były zadbane. Kluczowym elementem dobrze wyglądających stóp jest profesjonalnie zrobiony pedicure. Wiele z nas woli naturalny wygląd i nie czuje się dobrze z kolorowymi paznokciami. Naprzeciw naszym oczekiwaniom staje pedicure japoński, który szybko wpływa na poprawę kondycji paznokci i zapewnia im zdrowy wygląd.

Czym jest pedicure japoński?

Pedicure japoński to metoda regeneracji płytki paznokcia. Pasty używane przy tej technice są bogate w witaminy, krzemionkę oraz keratynę, a także wiele innych minerałów mających korzystny wpływ na płytkę. Taki pedicure nadaje paznokciom głębokiego połysku. Zaletą metody japońskiej jest nie obciążanie paznokci tak, jak w przypadku innych metod.

Jak wykonać pedicure japoński?

Obecnie na rynku dostępne są specjalne zestawy przeznaczone do wykonywania pedicure japońskiego. Na początku przygotowujemy płytkę paznokcia jak do każdej innej metody- piłujemy paznokieć na pożądaną długość i kształt oraz delikatnie matowimy płytkę. Usuwamy powstały pył i odtłuszczamy płytkę paznokcia specjalnym preparatem. Nakładamy zieloną pastę  i dokładnie wcieramy w płytkę paznokcia przeznaczoną do tego gąbeczką. Następnie nakładamy różową pastę i postępujemy w taki sam sposób jak z zieloną. Tak zrobione paznokcie są odżywione i pełne blasku.