Dlaczego dobór właściwego oksydantu jest tak istotny?

Farby fryzjerskie wymagają użycia oksydantu, który nie tylko pozwala osiągnąć efekt zamierzony, ale także z jednej farby możemy dzięki temu uzyskać dwa różne odcienie. Dobór utleniacza jest więc tutaj kluczowy, bo farba nie gwarantuje nam bardzo często efektu, którego się spodziewamy. 

Utleniacz, czym kierować się przy wyborze?

Oksydant to nic innego jak aktywator koloru w danej farbie fryzjerskiej. Musimy jednak pamiętać, że dobieramy go nie tylko do kondycji włosa, koloru wejściowego, ale także jeśli chodzi o efekt, jaki chcemy wyjściowo uzyskać. Jest to więc bardzo ważny element, który należy dobierać z dużą rozwagą, jeśli rzeczywiście chcemy osiągnąć taki kolor, jaki nam się marzy. 

Kiedy mocniejszy oksydant? 

Utleniacze występują w różnych roztworach określanych w procentach. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że im bardziej zniszczone włosy, tym mniejsze stężenie utleniacza powinno zostać użyte. Mamy wtedy gwarancję, że kosmyki po farbowaniu nie będą w opłakanym stanie, co bardzo często zdarza się szczególnie w przypadku włosów rozjaśnianych. Musimy mieć pewność, że osiągniemy doskonałe efekty, ale nie zaszkodzimy swoim włosom. 

Gdzie kupować utleniacze? 

Jeśli chodzi o oksydanty do farb drogeryjnych to mamy dobrany cały gotowy zestaw, gdzie znajduje się utleniacz i krem koloryzujący. Do farb fryzjerskich musimy utleniacze dobierać samodzielnie, jednak jesteśmy w stanie uzyskać o wiele korzystniejsze efekty i mniej zniszczeń włosa. Kiedy jednak nie mamy wiedzy, jaki dobrać dla siebie to warto skorzystać z porady fryzjera, który z łatwością dobierze odpowiedni utleniacz do kondycji i oczekiwanego efektu, który uda nam się osiągnąć. Najłatwiej w utleniacze zaopatrywać się w sklepach z artykułami fryzjerskimi, gdzie możemy także skorzystać z rad pracowników, którzy dobiorą konkretny oksydant do farby.