Polerka do paznokci

Odpowiednie przygotowanie paznokcia przed stylizacją jest bardzo ważne. Różne naturalne zgrubienia i deformację płytki mogą negatywnie wpłynąć na końcowy efekt. Wykorzystywanie pilnika, zwłaszcza o dużej gradacji, do wygładzania paznokcia, może okazać się niebezpieczne i doprowadzić do przepiłowania płytki. Do tego zadania lepiej sprawdzą się blok polerski oraz polerka.

Czy używanie polerki do paznokci niszczy płytkę?

Polerka do paznokci pomaga bezpiecznie wygładzić płytkę paznokcia, ale najważniejsze jest zachowanie umiaru. Paznokcie należy polerować ostrożnie i z uwagą – zazwyczaj wystarczy jedynie parę precyzyjnych i delikatnych pociągnięć by osiągnąć zamierzony efekt. Nie powinno się również polerować paznokci częściej niż raz na dwa tygodnie, w zależności od tempa jego wzrostu.

Jakie zalety płyną z korzystania z polerki do paznokci?

Polerka sprawdzi się nie tylko podczas przygotowania paznokci do stylizacji lakierami klasycznymi lub hybrydowymi. Polerowanie paznokci o odpowiedniej gradacji pozwoli na otrzymanie gładkiej oraz lśniącej powierzchni, bez konieczności nakładania dodatkowego lakieru nabłyszczającego. Natomiast, odpowiednio zmatowione paznokcie przy pomocy polerki, zwiększą przyczepność lakierów i przedłużą trwałość każdego manicure.

Automatyczne polerki do paznokci

Używając odpowiedniej nakładki do frezarki do paznokci, można jeszcze szybciej wypolerować paznokcie. Polerowanie paznokci tą metodą przeprowadzane jest głównie w profesjonalnych salonach. Dużą zaletą automatycznej polerki do paznokci, jest szybkość oraz równomierne opracowanie płytki. Sama frezerka jest urządzeniem bardzo uniwersalnym dzięki możliwości zmiany frezów i nakładek które skracają czas wykonania stylizacji oraz przydają się na różnych etapach pracy. Więcej informacji znajdziesz na blogu trena.pl.