Testy alergiczne z krwi

Jak można wykryć alergie?

Alergie stwierdza się u coraz większej liczby osób. Coraz więcej dzieci cierpi z ich powodów już od urodzenia, ale też coraz więcej dorosłych skarży się na różnego rodzaju nabyte uczulenia. Zdaniem wielu wynika to między innymi z faktu, że otoczenie jest coraz bardziej zanieczyszczone. W przypadku stwierdzenia u siebie niepokojących objawów warto wykonać testy alergiczne. Czasem wystarczy eliminacja jednego składnika z diety lub otoczenia, by poczuć się dużo lepiej.

Rodzaje testów alergicznych

Na rynku dostępne są różne rodzaje testów na alergie. Pierwszym testem, który można wykonać nawet w domu, bez angażowania lekarzy, jest prowokacja. Podejrzewając, że konkretny składnik diety czy kosmetyku może uczulać, należy w pierwszej kolejności odstawić go na kilka tygodni. Gdy objawy alergii ustaną należy dany składnik ponownie wprowadzić i uważnie obserwować organizm.

Dużo skuteczniejsze są jednak testy wykonywane w warunkach gabinetu lekarskiego. W przypadku gdy alergia daje niemal natychmiastowe objawy najczęściej stosuje się testy skórne. Mogą być one jednak nieskuteczne w przypadku małych dzieci, które nie zawsze chcą przy nich współpracować. Alternatywą są testy alergiczne z krwi Białystok. Podczas takiego testu w próbce krwi weryfikuje się występowanie przeciwciał odpowiadających za walkę z poszczególnym alergenami. Tutaj można znaleźć bardziej szczegółowe informacje na ten temat.

Testy alergiczne z krwi

Kiedy wykonać testy alergiczne?

Choć nie zawsze będzie to możliwe, to testy alergiczne powinno się wykonywać gdy nie ma żadnych objawów alergii. Czyli w miarę możliwości trzeba wybrać okres, w którym alergeny nie występują np. pyłki, lub wcześniej wyeliminować je z otoczenia. Dodatkowo testy alergiczne z krwi, choć polecane są zwłaszcza w przypadku dzieci, powinny być wykonywane po skończeniu trzeciego roku życia.