Przychodnia rodzinna Bialystok

Przychodnia rodzinna i programy profilaktyczne

Przychodnie rodzinne to miejsca, gdzie realizowana jest podstawowa opieka medyczna w ramach umów z NFZ. Oznacza to, że porada lekarska jest całkowicie darmowa, tak jak w przypadku przychodni publicznych. Jako że przychodnie te zazwyczaj mogą obsługiwać tylko określoną liczbę pacjentów, można liczyć również na mniejsze kolejki w oczekiwaniu na wizytę.

Porady lekarskie dla wszystkich członków rodziny

Przychodnia rodzinna w Białystok to podstawowa opieka medyczna lekarza rodzinnego, która realizowana jest na miejscu, ale w szczególnych potrzebach może być także przeprowadzona jak wizyta domowa. Tutaj także zapewnioną ma się długoterminową opiekę pielęgniarską. Porada lekarska nie zawsze musi zakończyć się postawieniem diagnozy i zastosowaniem leczenia. Często jest to również skierowanie do innego lekarza specjalisty.

Przychodnia rodzinna Bialystok

Darmowe programy profilaktyczne

W ramach przynależności do określonej przychodni rodzinnej można liczyć również na możliwość darmowego uczestnictwa w różnorodnych programach profilaktycznych. Jest to niezwykle istotne przede wszystkim w zapobieganiu różnego rodzaju chorobom lub wczesnym ich zdiagnozowaniu, co również przekłada się na szybszy powrót do zdrowia. Medycy pracujący w takich przychodniach rodzinnych w Białymstoku to doświadczeni lekarze.