O japońskiej urodzie

Znany w Japonii od ponad 400 lat zabieg, zdobywa coraz więcej zwolenników na całym świecie. Manicure japoński jest idealny dla słabych, łamliwych paznokci. Wyjątkowo relaksujący rytuał pielęgnacyjny, który można zrobić salonie lub wykonać samodzielnie w domu.

Japoński rytuał manicure

Mówiąc najprościej, manicure japoński polega na nałożeniu specjalnej pasty na paznokcie, a następnie utrwaleniu jej pudrem. W rzeczywistości to o wiele więcej.

Wszystkie produkty używane do manicure japońskiego są pochodzenia naturalnego. Pasta to mieszanka witamin A i E, pyłku pszczelego, keratyny i krzemionki z Morza Japońskiego. Ma charakterystyczny zielony kolor, a także zawiera różne oleje, takie jak jojoba, bambusowy, ylang-ylang i czerwoną herbatę.

Drugim istotnym elementem manicure japońskiego jest puder nabłyszczający, który zawiera m.in. ziemię okrzemkową i wosk pszczeli. Służy do ochrony składników odżywczych z pasty i nadawania paznokciom lekko różowego połysku.

Podczas zabiegu są używane ceramiczne pilniki, naturalne patyczki (żadnych metalowych narzędzi) i tylko naturalne preparaty. Skórki są odsuwane, a nie wycinane, nawet płyn dezynfekujący jest wykonany z naturalnych i delikatnych składników, takich jak wosk pszczeli.
Efektem końcowym jest perłowy połysk oraz zdrowe i naturalnie wyglądające paznokcie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy wykonać kilka japońskich manicure w odstępie około 2-3 tygodni.

Korzyści z manicure japońskiego

Ten naturalny zabieg jest szczególnie dobry dla osób o słabych lub zniszczonych paznokciach. Już po pierwszym wykonaniu można się spodziewać niesamowitych rezultatów:
subtelny, zdrowy różowy połysk,
ochrona przed pękaniem i łuszczeniem
szybszy wzrost paznokci dzięki mniejszemu łamaniu
paznokcie staną bardziej elastyczne i mniej podatne na pękanie oraz zdrowsze i mocniejsze

Jak trwały jest manicure japoński?

W końcu pasta ​​i proszek do polerowania zmyją się, szczególnie jeśli często myjemy ręce. Po tygodniu można zauważyć, że połysk zaczyna blednąć. Jednak działanie odżywcze utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Po tym czasie można nałożyć kolejny manicure, bez konieczności usuwania poprzedniego.

Na manicure japoński umówisz się w tym salonie