Pędzle do makijażu z włosia naturalnego – jakie wady i zalety?

Pędzle do makijażu z włosia naturalnego mają bardzo wiele zalet, dlatego też tak dużo osób decyduje się na ich zakup. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić właśnie na naturalne włosie i czym różni się ono od sztucznych odpowiedników.

Co warto wiedzieć o pędzlach z naturalnego włosia?

Wysokiej jakości pędzle do makijażu z włosia naturalnego pochodzi z sierści borsuków, wiewiórek i łasic. W ostatnim czasie bardzo modne są także pędzle z włosia kóz, kucyków i koni. Wybór jest bardzo szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. W pierwszej kolejności warto postawić na oryginalne pędzle od renomowanych producentów, które wykonane są z najlepszych jakościowo materiałów w dbałości nawet o najmniejsze detale.

Jakie największe zalety mają pędzle do makijażu z włosia naturalnego?

Włosie naturalne jest bardzo miękkie i delikatne, dlatego też jest to idealny wybór dla kobiet z delikatną cerą. Osoby, które chcą uniknąć nieprzyjemnych podrażnień skóry powinny w pierwszej kolejności postawić właśnie na naturalne włosie. Tego typu akcesoria do makijażu przeznaczone są przede wszystkim do aplikowania produktów suchych. Opisując największe zalety warto wspomnieć także o dużej precyzji i przystępnej cenie.

Jakie minusy mają pędzle z włosia naturalnego?

Naturalne włosie ma oczywiście nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Pędzle do makijażu z włosia naturalnego są zdecydowanie trudniejsze w codziennej pielęgnacji. Wynika to przede wszystkim z tego, że włosie naturalne posiada pory i łuski wchłaniające kosmetyki. Do minusów należy zaliczyć także gorszą trwałość. Poszczególne włókna podatne są na różnego typu odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. Pamiętać należy także o tym, że naturalne pędzle do makijażu wchłaniają większą ilość produktów, dlatego też znacząco zmniejsza się wydajność kosmetyków. Nie jest to także najlepszy wybór dla kobiet, które mają mniejsze lub większe problemy z uczuleniem na sierść zwierzęcą.