Woskowanie i nitkowanie – efektowna regulacja brwi

Niestety, bardzo często zdarza się tak, że natura obdarowuje kobiety niezbyt efektownie prezentującymi się łukami brwiowymi. Bardzo często zrośnięte oraz krzaczaste brwi dodają kobiecej warzy groźnego oraz bardzo posępnego wyglądu. W takiej sytuacji warto choć odrobinę je regulować i usunąć niepokorne włoski. Zatem jak wyregulować brwi, aby nadać twarzy na nowo bardzo przyjemny wygląd?

Regulacja brwi z użyciem wosku

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na regulację brwi z poradami trena. W ostatnim czasie bardzo popularne jest wykonywanie tej czynności z użyciem wosku. Decydując się na taki zabieg, trzeba dokładnie wiedzieć, które włoski powinny być usunięte. W celu wyregulowania brwi za pomocą wosku, należy zawsze zaopatrzyć się w jak najmniejsze plasterki do depilacji twarzy.

Podobnie jak w pozostałych przypadkach należy na początek zawsze wyznaczyć idealny łuk brwiowy. Czynność tą można wykonać przy użyciu patyczka lub pędzelka.

Co prawda woskowanie jest dość bolesne, ale ostatecznie pozwala ono na bardzo precyzyjne usunięcie nawet najmniejszych, często niewidocznych włosków.

Nitkowanie- skuteczne wyrywanie włosków z łuku brwiowego

Druga powszechnie stosowaną metodą jest nitkowanie. Wówczas to wyrywanie włosków odbywa się za pomocą nici zawiązanej w pętlę oraz w połowie skrzyżowanej. Tego typu zabieg jest przede wszystkim polecany tym kobietą, które borykają się z naczynkową cerą, bowiem podrażnienie wywołane nitkowaniem znika znacznie szybciej niż w przypadku usuwania włosków przy pomocy wosku. I co najważniejsze jeśli zabieg ten jest wykonany przez doświadczoną kosmetyczkę, to wówczas przebiega bardzo szybko i sprawnie oraz jest w pełni bezpieczny.

Istotną zaletą nitkowania jest również to, że pozwala ona na skuteczne usunięcie nawet najmniejszych włosków, które to trudno jest złapać przy pomocy pęsety. Użyta nitka usuwa zawsze owłosienie wraz z cebulkami.

Z kolei jeśli chodzi o bolesność tego zabiegu, to zdania są mocno podzielone. Stopień odczuwanego bólu jest w dużej mierze uzależniony od unerwienia oraz progu wytrzymałości na ból.