Odpowiednia pielęgnacja włosów

Aby włosy nie sprawiały problemów na co dzień i stały się ozdobą, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Włosy przetłuszczające się czy zbyt przesuszone wyglądają nieestetycznie, a skóra głowy zaczyna się buntować. Dlatego podczas wykonywania codziennych czynności związanych z higieną głowy, należy zwrócić uwagę na kilka czynników.

Szampon do włosów a odpowiednia higiena

Każdy rodzaj włosów potrzebuje innych składników. Na półkach sklepowych jest cała masa szamponów do włosów, przeznaczonych do konkretnych rodzajów. Włosy zniszczone, suche, przetłuszczające się, farbowane, z łupieżem. Bardzo istotnym jest, by wybrać odpowiedni preparat do stanu i kondycji włosów. Dzięki temu zapewnia się pielęgnację nie tylko kosmykom, ale i skórze głowy.

Odpowiednia technika mycia włosów

Szampon to jedno, sposób mycia to drugie. Wbrew pozorom technika mycia włosów ma ogromne znaczenie. Należy unikać niepotrzebnego plątania i obciążania włosów dynamicznymi ruchami. Szampon należy rozcieńczyć na dłoni z odrobiną wody i rozprowadzić głównie na skórze głowy, nie na włosach. Następnie należy delikatnie masować do czasu wytworzenia piany i spłukać ciepłą wodą, by usunąć wszystkie nieczystości i tłuszcz. Na koniec spłukać włosy wodą chłodniejszą, by zamknąć łuski włosa. Zapobiega to ich rozdwajaniu się. Po wypłukaniu włosów konieczne jest ich delikatne osuszenie ręcznikiem. Należy unikać szarpania i energicznego rozczesywania.

Prawidłowa pielęgnacja to nie tylko odpowiedni szampon do włosów, ale również odpowiednia technika ich mycia. Warto również wzbogacić pielęgnację o odżywki i maski pielęgnacyjne.

Więcej dobrej jakości szamponów znajdziecie w sklepie internetowym https://trena.pl/162-szampony