Biolevox Ha – jakie są korzyści z jego stosowania?

Osoby, które regularnie uprawiają sport, na przykład jogging, są narażone na różnego rodzaju kontuzje, w tym kolana. Nie należy wówczas bagatelizować takiej sytuacji, tylko sięgnąć po odpowiedni preparat, dzięki któremu będzie można w niedługim czasie powrócić do aktywnego życia prywatnego, bądź zawodowego. Jednym z takich leków, które warto wziąć wówczas pod uwagę jest Biolevox Ha. Jak działa ten lek i kto konkretnie może z niego skorzystać –  tej tematyce jest poświęcony ten artykuł.

Biolevox Ha – jak działa lek?

Biolevox Ha to lek w postaci żelu, który składa się głównie z kwasu hialuronowego. Kwas ten jest natomiast odpowiedzialny za elastyczność i lepkość mazi stawowej. Jego ciągły ubytek skutkuje tym, że fizjologiczny ruch staje się z każdym dniem coraz bardziej bolesny. Natomiast, gdy dojdzie do uszkodzenia stawu, nie tylko odczuwa się ból, ale również staw przestaje być ruchomy, a chrząstka stawowa może zostać zniszczona. 

Zatem poprzez wstrzykiwanie preparatu można w znacznym stopniu uzupełnić maź stawową. W ten sposób bardzo szybko maź stawowa odzyskuje swoją lepkość i elastyczność, co przekłada się na odczuwanie mniejszego bólu podczas poruszania się i wpływa dobroczynnie na ruchomość stawu.  

Biolevox Ha – dla kogo lek jest przeznaczony?

Biolevox Ha to preparat przeznaczony dla wszystkich tych osób, które zmagają się z bólem i ograniczeniem ruchomości stawów. Lekarz wstrzykuje najczęściej ten żel pacjentom, którzy mają wyraźne zmiany zwyrodnieniowe, bądź też pourazowe stawu kolanowego, a także innych stawów maziowych. Preparat ten nie jest zalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.