Poradnia Nefrologiczna dla dzieci

Nie zaniedbuj nerek

Nerki to na pewno jedne z najbardziej „zapracowanych” organów naszego ciała. Odpowiada za wiele istotnych i kluczowych elementów w naszym ciele wspierają tez wiele procesów w organizmie. Zła kondycja nerek objawia się nie tylko nudnościami. Jeżeli zaobserwujemy u dziecka krew w moczu, bladość , czy nadmierną potliwość, warto poradzić się specjalisty. Poradnia nefrologiczna dla dzieci Białystok to adres, pod który swoje kroki powinni skierować wszyscy, którzy rozpoznali u siebie te objawy.

Nieregularność nie służy nerkom

Poradnia Nefrologiczna dla dzieci

Mimo, że nerki posiadamy dwie, zbyt często poprzez niewłaściwe odżywianie nie dajemy jej nawet szansy. Warto zadbać o właściwą dietę, która nie będzie zbytnio obciążały nerek. Podstawą jest ograniczenie spożywania nadmiernej ilości soli i tłuszczów. O ile mamy dzieci warto również ograniczyć ilość jedzonych słodyczy. Dobrze jest zadbać o najmłodszych i nie bagatelizować żadnego sygnału.

Niezdrowy tłuszcz

By ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu, wystarczy zmienić sposób przygotowywania posiłków. Zamiast smażenia, pieczmy mięso w folii aluminiowej, rękawie, czy naczyniach żaroodpornych. Zamiast tłustych wędlin mocno przetworzonych, np. kiełbasy, na kanapkę połóżmy chudą szynkę, czy plaster pieczonego schabu. Nerkom pomoże również ograniczenie soli oraz ostrych przypraw. Zamiast nich warto stosować w kuchni świeże zioła, które nie tylko polepszą smak potraw, ale wspomogą działanie organizmy. Ważna jest temperatura posiłków bo żaden organ nie lubi zbyt gorących ani zbyt zimnych potraw.