urolog białystok

Urolog – kim jest i jakie dolegliwości leczy?

Problemy z układem moczowym stanowią jedną z najczęstszych dolegliwości zdrowotnych. Przy pojawieniu się nieprzyjemnych objawów konieczna jest wizyta u specjalisty, czyli urologa.

Czym zajmuje się urolog?

Urolog to lekarz zajmujący się nieprawidłowościami układu moczowo-płciowego, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Do najczęstszych powodów wizyt u specjalisty zalicza się stany zapalne, kamicę, krwiomocz, torbiele i nowotwory nerek, pęcherza, jąder, a także przerost prostaty czy zaburzenia erekcji. Jednym z miejsc, które prowadzi leczenie pacjentów z takimi schorzeniami, jest poradnia urologiczna Białystok. Warto przełamać nierzadko pojawiający się wstyd czy opór przed wizytą, pamiętając, że dolegliwości układu moczowo-płciowego są nie tylko uciążliwe, ale mogą również stanowić duże ryzyko dla zdrowia i życia.

Poradnia urologiczna Białystok – kiedy warto się zgłosić?

urolog białystok

Istnieje wiele objawów świadczących o problemach z układem moczowo-płciowym. Dość powszechnym powodem wizyt u urologa jest ból lub pieczenie podczas oddawania moczu oraz uczucie częstego parcia na pęcherz. Niepokój powinien wzbudzić także obrzęk w obrębie narządów płciowych, zmiana koloru czy konsystencji moczu oraz ból w dolnej partii pleców. Poradnia urologiczna Białystok przyjmuje również pacjentów skarżących się na nietrzymanie oraz zbyt rzadkie lub przesadnie częste oddawanie moczu. Nawet niewielki z pozoru problem warto skonsultować ze specjalistą.