dziecięcy alergolog białatok na nfz

Co robi alergolog dziecięcy?

Alergolog dziecięcy nie ma łatwego zadania. Przede wszystkim ma za zadanie konsultować małych pacjentów z chorobami alergicznymi, takimi jak między innymi astma, zapalenie spojówek, nadwrażliwość na poszczególne pokarmy, leki, uczulenia, nietolerancje żywieniowe i tym podobne. Oprócz tego, co ważne, specjalista musi kwalifikować do immunoterapii, to jest odczulania oraz przeprowadzać leczenie poprzez zaplanowane wizyty.

Alergolog dziecięcy Białystok NFZ to specjaliści, do których kolejki są stosunkowo duże. W szczególności, jeśli mowa o wizytach na NFZ. Mimo to, istnieje możliwość dostania się do niektórych w miarę szybko. Jeśli więc poszukiwany jest alergolog Białystok to miejsce, w którym warto zapisać się na wizytę do jednego z nich.

dziecięcy alergolog białatok na nfz

Zadania alergologa dziecięcego

Lekarz-specjalista w postaci alergologa dziecięcego zajmuje się między innymi przeprowadzaniem wywiadów, w tym wywiadów alergologicznych oraz badań przedmiotowych, stawianiem rozpoznania oraz diagnoz, udzielaniem zaleceń lekarskich oraz przepisywaniem odpowiednich leków. Co więcej, wystawia on także skierowania na konsultacje, hospitalizację czy też badania. Alergolodzy dziecięcy, o czym już wcześniej wspomniano, przeprowadzają odczulania u dzieci do szesnastego roku życia.

Można zapisać się do lekarza-specjalisty na Narodowy Fundusz Zdrowia, jednak należy mieć na uwadze poprzedzające wizytę kolejki.