zabieg na stopy

Stopy – jak o nie dbać?

Stopy wykonują bardzo ciężką pracę, szczególnie jak zakłada się na nie niewygodne, wysokie obuwie. Choć teoretycznie powinno się o nie dbać tak samo, jak o paznokcie, to wiele osób o nich zapomina. Trzeba pamiętać, że o stopy trzeba dbać cały rok, a nie tylko w sezonie letnim, kiedy chodzi się w odkrytym obuwiu.

Domowe kąpiele

Dbanie o stopy warto zacząć w domowym zaciszu. Należy regularnie złuszczać martwy naskórek oraz stosować peeling do stóp. Dzięki temu skóra nie będzie tak bardzo przesuszona i nie będą pękać pięty. Kolejna ważna rzecz to nawilżanie – po każdej kąpieli warto nawilżyć stopy kremem lub serum do stóp. Obecnie wybór kosmetyków jest ogromny, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Zabiegi w gabinecie kosmetycznym

Decydując się na pedicure u kosmetyczki, warto zapytać o zabieg parafinowy na stopy i dłonie, który można wykonać przed wycinaniem skórek i malowaniem paznokci. Parafina na stopy ma zbawienny wpływ – natłuszcza je, zmiękcza, uelastycznia oraz sprawia, że są miękkie w dotyku. Zapobiega rogowaceniu oraz pękaniu skóry, bardzo dobrze nawilża. Przeprowadzając takie zabiegi parafinowe regularnie stopy z pewnością będą w dużo lepszej kondycji, także warto się nad tym zastanowić. O stopy należy dbać również samemu w domu, to bardzo ważna kwestia i nie wolno ich zaniedbywać.