cellulit

Laserowe usuwanie cellulitu czy jest skuteczne?

Rzadko która kobieta może powiedzieć, że ona tak naprawdę wcale nie posiada cellulitu. Zdecydowana większość kobiet ma pomarańczową skórkę i dlatego też chce z nią walczyć.

Czy laserowe usuwanie cellulitu jest skuteczne?

Wiele kobiet zadaje sobie to pytanie. Aby na nie odpowiedzieć przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego w jaki sposób przebiega dany zabieg. Okazuje się więc, że zabieg usuwania cellulitu za pomocą lasera odbywa się w ten sposób, że światłowód wprowadzany jest pod skórę. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Zadaniem lasera jest rozpuszczenie tkanki tłuszczowej znajdującej się pod skórą. Takie upłynnienie tkanki tłuszczowej powoduje brak cellulitu.

Czy jest to bolesne?

Okazuje się, że zabiegi laserowego usuwania cellulitu nie są bolesne w ogóle lub bolą tylko w momencie wkłucia. Znieczulenie miejscowe jest podawane za pomocą igły i dlatego też można poczuć lekkie ukłucie.Nie jest to więc zabieg specjalnie inwazyjny i co lepsze robi się go praktycznie od ręki.

Warto zdecydować się na usuwane cellulitu laserowo, jeżeli nie chce się brać pod uwagę jakiejkolwiek innej opcji, jeżeli chodzi o zabiegi medycyny estetycznej. Wydaje się, że ten nie dość, że nie jest specjalnie kosztowny to jeszcze faktycznie przynosi pożądane efekty. Warto więc z niego skorzystać jak najszybciej.