4 sposoby aby ustrzec się przed grzybicą

Zaczerwienie, swędzenie i pieczenie u kobiet w okolicach intymnych jest bardzo częstą przypadłością i najczęściej świadczy o infekcji grzybiczej. Nie leczone zakażenie drożdżakami prowadzi do poważniejszych dolegliwości, a nawet zmian chorobowych w obrębie narządów płciowych. Istnieje kilka zasad dzięki którym można się ustrzec przed zmianami chorobowymi.

Odpowiednia higiena osobista

  W kąpieli warto zwrócić uwagę, aby mydła czy inne kosmetyki nie były mocno drażniące. Do mycia okolic intymnych najlepiej jest stosować specjalne płyny do higieny intymnej, które mają delikatne działanie i zawierają pałeczki kwasu mlekowego, zapewniające odpowiednie pH skóry.

 

Publiczne baseny i toalety

  Kobiety korzystające z publicznych kąpielisk czy toalet, mające skłonności do infekcji intymnych, powinny profilaktycznie stosować preparaty dopochwowe przeciwdziałające grzybicy i jednocześnie odbudowujące florę bakteryjną pochwy np. Gineintima Acticand z AptekaOliwna.

 

Przy antybiotyku zawsze probiotyk

  Terapia antybiotykami niszczy florę bakteryjną w całym organizmie, dlatego często dochodzi do grzybicy narządów płciowych. Zatem warto profilaktycznie aplikować globulki dopochwowe odbudowujące florę bakteryjną pochwy.

Natychmiastowa reakcja na pierwsze objawy

  Pierwsze delikatne symptomy zakażenia drożdżakami należy jak najszybciej niwelować. Obecnie na rynku dostępne są globulki, które można kupić w aptece bez recepty (Gineintima Acticand). Im dłużej się zwleka, tym leczenie jest trudniejsze i kosztowniejsze.