3 najważniejsze zasady stosowania serum do twarzy

serum-do-twarzy

Kiedy na twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki starzenia się skóry, to czas pomyśleć o nieco intensywniejszych w działaniu kosmetykach. Kremy przeciwzmarszczkowe, choć dość skuteczne, mogą nie wystarczyć. Należy je uzupełnić o serum do twarzy, które działa znacznie intensywniej, ponieważ zawiera większe stężenie aktywnych składników. Jednak, aby jego działanie przyniosło oczekiwane efekty, należy go umiejętnie stosować.

Serum do twarzy, kiedy po nie sięgnąć

Każda szanująca się marka kosmetyczna produkująca kosmetyki pielęgnacyjne ma w swojej ofercie serum do twarzy. Preparat ten ma za zadanie uzupełniać i wzmacniać działanie kremów na co dzień stosowanych. Ze względu na zawarte w preparacie wysokie stężenia aktywnych składników, środek ten zaleca się stosować przez okres 2-3 tygodni kilka razy do roku, jako forma intensywnej kuracji pielęgnującej. Wskazaniem do stosowania tego rodzaju preparatów jest zmęczona, poszarzała cera pozbawiona młodzieńczego blasku, która potrzebuje zastrzyku energii. Serum do twarzy z Triny będzie przydatne także cerze, która narażona była na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Złagodzi skutki opalania i kąpieli morskich, jak również, wiatru i chłodu, czynników, które mają negatywny wpływ na cerę.

Prawidłowa aplikacja serum do twarzy

Aby stosowanie kosmetyku przyniosło wymierne korzyści trzeba go aplikować we właściwy sposób. Należy przede wszystkim pamiętać, że serum stosuje na dokładnie oczyszczoną skórę. Po jego nałożeniu i całkowitym wchłonięciu, koniecznie trzeba wklepać krem, najlepiej tej samej marki.