Jak stosować oleje kosmetyczne?

W niektórych kulturach kobiety nie sięgają po gotowe kosmetyki, a jedynie używają tych najprostszych, bazujących na zupełnie naturalnych recepturach. Bardzo często przekłada się to na świetne efekty pielęgnacyjne, szczególnie w przypadku tych kobiet, którym zależy na pięknym, młodym wyglądzie.

wWydawać by się jednak mogło, że nie zawsze oleje kosmetyczne czy inne substancje podstawowe są odpowiednie do stosowania na każdym rodzaju skóry. Według specjalistów prawda jest jednak inna – wystarczy sprawdzić, jakie właściwości ma dana substancja, aby móc potem wykorzystać ją w skuteczny sposób w codziennej pielęgnacji.

Do ciała czy twarzy?

W zasadzie olejki stosować można zarówno w przypadku skóry całego ciała, jak również skóry twarzy, niekiedy stosuje się również olejki eteryczne, jednak w ich przypadku trzeba liczyć się z ryzykiem występowania rozmaitych efektów ubocznych, np. uczuleń, co wynika z ich wysokiego stężenia w preparacie.

Konkretne rodzaje

Przede wszystkim olej kosmetyczny powinien być stosowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Różne rodzaje olejków są przygotowane z myślą o pielęgnacji rozmaitych typów skóry czy jej fragmentów. Nie zawsze olejek będzie w stanie działać sam; czasem jednak stanowi doskonałą bazę do bardziej rozbudowanych kosmetyków. Zawsze warto zapoznać się ze wskazaniami producenta oraz konkretnymi właściwościami danego kosmetyku, aby móc stwierdzić, czego i w jaki sposób używać.

Zobacz również: