Dobierz pielęgnację do potrzeb

Nasza twarz jest czymś, co wszyscy obcy widzą na samym początku, zapoznając się z nami. To równocześnie obszar, do którego podczas pielęgnacji powinniśmy przykładać szczególną wagę, bo bardzo często przedstawia nas w konkretny sposób. Na twarzy pojawiają się emocje, a kiepska pielęgnacja może sprawić, że szybko zaczniemy wyglądać starzej aniżeli wskazuje nasz wiek.

1-vianekBardzo istotne jest, aby już w momencie, gdy skóra zaczyna traci elastyczność, czyli około 20 roku życia zacząć stosować odpowiednie kremy do twarzy. Całą gamę kremów do twarzy znajdziesz w sklepie Triny – http://triny.pl/160-kremy-do-twarzy

Prócz nich istotne jest również dopasowanie właściwych kosmetyków do makijażu oraz demakijażu, ale również całej serii pielęgnacyjnej, która pozwoliłaby zadbać o wygląd i opóźnić procesy starzenia.

Wiek i typ skóry

2-biolavenPodstawowym kryterium doboru odpowiednich kosmetyków do higieny oraz pielęgnacji twarzy jest zadbanie o to, aby poznać typ swojej skóry. Może pomóc w tym kosmetyczka albo dermatolog – jest to jednak podstawa, aby właściwie zadbać o swoją cerę. Co więcej, krem do twarzy powinien być również właściwy do wieku – w przypadku dwudziestolatki potrzeby będą inne ni w przypadku starszej kobiety.

Dopasowanie do pory roku

Często zapomina się o tym, jak istotne jest dopasowanie kosmetyków nie tylko do skóry, ale również do pory roku – zwłaszcza w przypadku osób, które mieszkają w klimacie tak zmiennym jak polski. Innych kremów z filtrami trzeba na lato, a zupełnie innych zimą – tylko to gwarantuje odpowiednią ochronę skóry.